Bajki Disney

Zastanawiasz się jakie są najlepsze Bajki Disneya? Sprawdź Serwis Fili CC!.

Lista "Najlepsze Bajki Disneya":

2015 Lwia straż: Powrót

1 166 wyświetleń
1997 Herkules

Na Olimpie rodzi się nowy bożek, Herkules. Rodzice (Zeus i Hera) wyprawiają maluchowi pierwsze urodzinowe przyjęcie. Hades, wujek malca, nie jest zachwycony potomkiem brata, który odbiera mu szanse na objęcie władzy. Postanawia więc "zlikwidować" bratanka. Popełnia jednak podstawowy błąd, wyręcza się podwładnymi. A że są oni nieco niezdarni, plan nie dochodzi do skutku i Herkules, zamiast umrzeć, staje się jedynie bardzo silnym śmiertelnikiem, który nie może zamieszkiwać Olimpu. Zostaje zatem przygarnięty przez pewne małżeństwo, które opiekując się nim upewnia go w przekonaniu, że jest ich synem. Kiedy jednak Herkules dorasta, sam zauważa, że nie pasuje do tego świata. Matka pokazuje mu medalion, który mały miał przy sobie, gdy go znaleźli: symbol błyskawicy na nim to znak Zeusa. Młody Herkules wyrusza na poszukiwanie prawdziwego domu. Odnajdując świątynię swego ojca dowiaduje się, że nie może do niego wrócić, i aby zasłużyć na ten zaszczyt jako śmiertelnik, musi stać się bohaterem. Chłopak podejmuje wyzwanie i wraz z przyjacielem, pegazem, którego dostał w dniu narodzin, wyruszają w dalszą wędrówkę. W międzyczasie, władca podziemi, zły wujek, odkrywa prawdę o niepowodzeniu spisku i pałając do Herkulesa nienawiścią, zastawia nowe pułapki. Kierowany przez najlepszego trenera herosów, satyra Filona, Herkules pokonuje je bez najmniejszego wysiłku i zmienia się w bohatera.

117 887 wyświetleń

Szukasz Bajki Disneya? Zobacz naszą listę i nadrób zaległości

 

Bajki Disneya wychowały już wiele pokoleń młodych ludzi, dostarczając rozrywki, emocji, a także ucząc ponadczasowych wartości. Co ciekawe, większość propozycji z wytwórni Disneya równie chętnie oglądają dorośli. Poznaj najlepsze bajki Disneya i przekonaj się, jak mocno mogą wciągnąć animowane historie.

 

Walt Disney swoje bajki tworzył na początku dwudziestego wieku. Wykreował takie postacie, jak Myszka Mickey, Pies Pluto czy Kaczor Donald. Filmy animowane w latach 30 czy 40 ubiegłego wieku cieszyły się ogromną popularnością. Bajka o Myszce Mickey została nagrodzona Oscarem, później Disney otrzymał tę złotą statuetkę za animowany film „O królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Choć sam twórca nie żyje od 1966 roku, bajki Disneya są nadal żywe. Na przestrzeni lat zmieniły się techniki animacji i tworzenia filmów animowanych, pojawiali się nowi bohaterowie, a Disney stał się marką, pod którą funkcjonują już nie tylko filmy animowane, ale również potężny przemysł rozrywkowy. Nie zmieniło się natomiast to, że bajki Disney bawią, wzruszają, dostarczają rozrywki, wciągają i zachęcają do oglądania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jeśli filmy animowane Disneya nigdy nie leżały w kręgu Twoich filmowych zainteresowań, czas to zmienić. To doskonały pomysł na filmowy wieczór nie tylko w przypadku rodziców małych dzieci. Z filmów Disneya coś dla siebie mogą wziąć osoby w każdym wieku.

 

Choć najbardziej znane i zachwycające baki Disneya to produkcje pochodzące z lat 90-tych i późniejszych, warto poznać także nieco historycznych propozycji. Stare bajki Disneya z Myszką Mickey, Kaczorem Donaldem czy psem Pluto i ich najlepszymi przyjaciółmi mają swój niepowtarzalny urok. Już na pierwszy rzut oka widać po nich, że powstawały co najmniej kilkadziesiąt lat temu. Jednak pełni uroku bohaterowie sprawiają, że także te stare animacje Disneya przyciągają, zaskakują i pełne są mądrości, za które tak cenimy te bajkowe opowieści. Oglądając bajki Disneya z dawnych lat możemy też na własne oczy przekonać się, jak daleko poszła do przodu technika, animacja komputerowa, a także efekty specjalne w filmach animowanych. To także dobry sposób na powrót do wspomnień z czasów dzieciństwa. Gdy w dorosłym wieku oglądamy bajki z dziecięcych lat, możemy przenieść się w czasie i z sentymentem po raz kolejny spotkać się z dawnymi, ulubionymi bohaterami.

 

Najlepsze bajki Disneya – czyli tytuły, których nie sposób ominąć

 

Bajki dla dzieci Disney to ogromny wybór, który z roku na rok staje się coraz większy. Wytwórnia nieustannie produkuje kolejne filmy animowane – czasem są to nowe opowieści, a czasem kolejne części przedstawiające dalsze losy znanych i lubianych bohaterów. Jeśli mamy w najbliższych planach filmowych część drugą czy kolejną bajki Disney, dobrym pomysłem będzie najpierw obejrzenie części pierwszej. Dzięki temu poznamy bohaterów i nie będziemy gubić się w historii, która często nawiązuje do tego, co działo się w poprzednim filmie. Oglądanie najpierw drugiej czy kolejnej części nie jest najlepszym pomysłem – bardzo często nie ma później większego sensu oglądanie części pierwszej. Bo przecież znamy dalszą historię bohaterów. A jeśli o bohaterach mowa to polecamy również - produkcje Marvelanajlepsze seriale Marvela.

 

Wśród najpiękniejszych bajek Disneya są zarówno te z ostatnich lat, jak i pozycje sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat, na których wychowały się całe pokolenia. Jedną z najbardziej znanych bajek jest „Piękna i bestia”. Podobnie, jak inne bajki Disney, także tutaj mamy do czynienia z historią o tym, jak zło zwycięża, a to, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu. Niezapomniana propozycją jest również historia „Pocahontas”, indiańskiej księżniczki, która zakochuje się w angielskim kapitanie. Bardzo popularne są również takie bajki, jak „Piotruś Pan”, „Aladyn” czy „Mulan”. Bajki Disney bardzo często sięgają po motywy zwierząt, które w animowanej wersji stają się ulubionymi bohaterami najmłodszych widzów. Warto tu wspomnieć chociażby o kultowym „Królu Lwie”, który swojego czasu wyciskał łzy dzieciom w kinach, a teraz jest jedną z najpopularniejszych bajek oglądanych w sieci. Równie dużą popularnością cieszyła się i nadal cieszy bajka „Zakochany kundel” oraz „101 dalmatyńczyków. Starsze propozycje od Disneya, które cieszą się popularnością aż do dzisiaj, to także „Alicja w Krainie Czarów”, „Bambi”, „Kopciuszek”, „Chip i Dale” oraz „Księga Dżungli”. Choć każda z tych propozycji ma już kilkadziesiąt lat, okazuje się, że baji wcale się nie starzeją. Są aktualne także po wielu latach od ich powstania i mogą edukować kolejne pokolenia maluchów siedzących przed ekranami.

 

Bajki Disney to nie tylko kultowe propozycje, na których wychowały się pokolenia, ale również wiele nowości z ostatnich lat, które wręcz zawojowały małych widzów. Bajki Disney, które – choć mają dopiero kilka lat – cieszą się ogromną popularnością, to dwie części historii o Elsie, Annie i bałwanku Olafie. „Kraina Lodu” była popularna zarówno na etapie premiery kinowej, jak i później, gdy można ją było zobaczyć w sieci lub w innej formie. Równie ciekawe propozycje o dzielnych dziewczynkach, to „Mulan”, historia chińskiej wojowniczki” oraz „Vaiana – skarb oceanu’ – opowieść o polinezyjskiej dziewczynce, która wyrusza na ocean, aby znaleźć ratunek dla swojej wioski.

 

Wszystkie bajki Disney, zarówno te z dawnych lat, jak i najnowsze kinowe i telewizyjne propozycje, to obrazy, które przyciągają przed ekrany całe rodziny. Nie są to typowe bajki dla dzieci, które dla dorosłych wydają się nudne i niezbyt ciekawe. Filmowe bajki Disneya mają w sobie wiele mądrości, opowiadają o sile miłości, przyjaźni, odwadze, a także o tym, że pomimo wielu przeciwności i zawirowań w życiu, dobro zawsze zwycięża. 

 

Jak bohaterowie z bajek wpływają na młodszych odbiorców?

 

Zarówno najnowsze bajki Disneya, jak i nieco starsze propozycje pełne są bohaterów, które można nazwać kultowymi. Główni bohaterowie „Krainy lodu”, „Króla Lwa” czy „Pocahontas” pojawiają się nie tylko w filmach animowanych, ale również w postaci lalek, nadruków na ubraniach, zabawek, akcesoriów i wielu innych produktów. Bohaterowie każdej bajki z Disneya mają bowiem wiele cech, z którymi mogą identyfikować się mali chłopcy i dziewczynki. Co więcej, postacie z bajek korzystnie wpływają na rozwój maluchów, uczą ich odpowiednich życiowych wartości, pokazują, że w życiu najważniejsza jest miłość, przyjaźń i rodzina. Pokazują również, że warto walczyć o swoje marzenia, być odważnym i nie bać się przeciwności losu. Nawet, jeśli droga do wymarzonego celu jest niewygodna i pełna nieznanych strachów, po jej pokonaniu wszystko dobrze się kończy.

 

Disney filmy animowane dostarczają dzieciom wielu wzorów postaci, z których warto brać przykład. A gdy pojawiają się negatywne postacie, również w jasny i czytelny sposób jest wyjaśnione, dlaczego ich postępowanie jest złe i godne potępienia. Świat, jaki pokazują nam bajki Disneya często jest dosyć czarno-biały i zero jedynkowy, ale pomimo tych uproszczeń filmy animowane spełniają swoje zadanie – uczą, bawią, dostarczają rozrywki, a także są świetnym sposobem na spędzanie czasu z całą rodziną. Zdecydowanie jest to lepszy wybór niż straszne horrory czy też najlepsze filmy akcji online, które dla dzieci są nieodpowiednie.

 

Czy dziecko rozwija się oglądając bajki disneya online?

 

Bajki Disneya nie tylko bawią, ale też dostarczają wielu cennych informacji o świecie, ludziach, zasadach postępowania. Każdy bohater filmu animowanego ma pewne określone cechy, a przy tym nawet pod względem wizualnym wzbudza sympatię lub antypatię. Dzieci, które oglądają bajki Disneya online, sporo się przy tym uczą. Mają również możliwość poznania tych bohaterów, którzy byli popularni w czasach, gdy ich rodzice byli dziećmi. Dzisiejsze maluchy oglądają Krainę Lodu czy Vaianę, podczas gdy ich rodzice w ich wieku z zapartym tchem śledzili losy „Króla Lwa”, „Pocahontas” czy „Aladyna”. Warto więc pokazywać dzieciom także te starsze bajki Disneya, które największą popularnością cieszyły się przed laty.

 

Wybierając bajki Disneya do obejrzenia w sieci, warto zwracać uwagę na to, gdzie będziemy je oglądać. Obecnie w internecie działa wiele serwisów i platform z filmami dla dorosłych i dla dzieci, wśród których każdy widz może swobodnie wybierać swoje ulubione pozycje. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny serwis, sprawdźmy go uważnie, zapoznajmy się z opiniami na jego temat, a także upewnijmy, że dostępny jest cały film animowany, a nie na przykład tylko kilka minut czy zwiastun. Jeśli interesują nas Disney bajki, lista propozycji jest naprawdę długa. Obejrzenie wszystkich produkcji Disneya może zająć naprawdę sporo czasu, ale też może dostarczyć rozrywki dla całej rodziny. Wspólne oglądanie bajek to świetny pomysł na spędzanie czasu z dziećmi w ponure, jesienne wieczory, weekendy czy dni wolne od nauki. Dzięki serwisom internetowym, nie trzeba też czekać, aż ulubiona bajka pojawi się w telewizji. Wspólnie wybieracie, co chcecie obejrzeć, znajdujecie dobrą bazę filmów i link do sprawdzonego źródła i gotowe. Możecie cieszyć się ulubionymi bajkami Disneya zawsze wtedy, kiedy macie na to ochotę.