Wszystkie dobre polskie seriale kryminalne
Ostatnio przeglądane tytuły w kategorii - Polski Serial Kryminalny:
Sezon 1 Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością. W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki. Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Belfer zostaje sam.
Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.
"Odwróceni" jest serialem sensacyjnym inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami. Dobro i zło, miłość i zdrada, życie oraz śmierć to główne tematy serialu. "Odwróceni" to 13 odcinkowa historia o losach bezwzględnego gangstera i policjanta. Osoby z pozoru tak różne łączy jedna rzecz. Miłość i przywiązanie do rodziny, a co za tym idzie związane z nią poświęcenia. Główny bohater, podinspektor Sikora (Artur Żmijewski), zajmuje się rozpracowywaniem mafii pruszkowskiej i wołomińskiej. Jego celem jest posadzenie bandytów na ławie oskarżonych. Jednak aby tego dokonać, potrzebuje pomocy. Jedynym sposobem na jej uzyskanie jest współpraca z "Blachą" (Robert Więckiewicz). Czy jednak policjantowi uda się "odwrócić" groźnego przestępcę? A może to on sam zostanie "odwrócony" na stronę mafii? Serial "Odwróceni" pokazuje drugie oblicze stróżów prawa jak również gangsterów. Zabójstwa, kradzieże, pościgi i aresztowania to ich życie zawodowe. W domu czekają na nich rozterki, problemy i kochająca rodzina. Co okaże się dla nich ważniejsze? Czy "odwrócą" swoje życie na dobrą stronę?
"W głębi lasu" obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował, legnie w gruzach.
Sezon 1: To fascynująca opowieść o kobiecie uwikłanej w mafijne porachunki, która za wszelką cenę chce ratować rodzinę. Akcja serialu rozgrywa się w Gdyni. Carmen (Agata Kulesza), córka byłego bossa mafii, wiedzie spokojne życie wychowując trójkę dzieci, a jej mąż Marek (Zbigniew Stryj) oficjalnie prowadzi prywatną przystań jachtową. W rzeczywistości razem z bratem Carmen Wiktorem (Andrzej Andrzejewski) i jego przyjacielem Stefanem (Łukasz Simlat) zajmuje się przemytem papierosów. Gdy mąż Carmen ginie w wyniku gangsterskich porachunków, jej życie nagle się zmienia. Carmen staje na czele rodzinnego interesu, by chronić bliskich... Musi wcielić się w rolę twardej kobiety interesów i stanąć na czele rodzinnego biznesu. Walczy o przetrwanie w świecie pełnym brutalności i zbrodni. Nie wie, komu zaufać, bo widoczna granica między dobrem a złem zaczyna się zacierać...
Akcja serialu rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Każdy z odcinków opowiada odrębną historię. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) zostaje wezwany przez biskupa (Sławomir Orzechowski). Na spotkaniu w kurii dowiaduje się, że obejmie probostwo w niewielkiej miejscowej parafii. Na pierwszej mszy odprawianej przez Mateusza poznajemy barwne grono jego parafian. Jest wśród nich jego gospodyni Natalia (Kinga Preis), Piotr – kościelny i organista w jednej osobie (Łukasz Lewandowski) i policjant Nocul (Michał Piela). Gdy niezwykły detektywistyczny talent nowego proboszcza ujawni się, aspirant Nocul stanie się częstym gościem na plebanii.
Andrzej Gajewski (Jerzy Radziwiłowicz), oficer z wydziału zabójstw, jest człowiekiem uczciwym, nie znosi kompromisów i układów. Dla pracy poświecił życie prywatne. Rozstał się z żoną (Ewa Telega), która mieszka z ich córką Julią (Anna Cieślak), studentką prawa. Najbliższymi współpracownikami Gajewskiego są samotny Jerzy (Robert Gonera) oraz Artur (Maciej Stuhr), świeżo upieczony absolwent szkoły policyjnej. Serial ukazuje pracę policjantów z wydziału zabójstw, ciągle narażonych na stres i niebezpieczeństwo.
Serial ma charakter kryminalno-sensacyjnej łamigłówki. Jest tu zbrodnia, intryga, śledztwo, poszlaki i fałszywe tropy. Akcja filmu na ogół rozgrywa się w Warszawie. Głównym bohaterem "Kryminalnych" jest komisarz Adam Zawada z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej. W pracy zawodowej jest bezwzględny i bezkompromisowy. Zawada nie działa sam. Jego partnerami są: podkomisarz Marek Brodecki oraz absolwentka szkoły policyjnej - Barbara Storosz.
Akcja serialu toczy się w Warszawie, gdzie młodzi bandyci, m.in. Grand (Paweł Małaszyński), Juby (Eryk Lubos) i Zidane (Rafał Cieszyński) próbują przejąć władzę w „mieście” z rąk od lat rządzącego przestępczym światkiem Topora (Krzysztof Globisz). Wyszkoleni w Legii Cudzoziemskiej, są brutalni i bezwzględni. Tytułowym bohaterem jest Tomasz Kruszyński „Kruszon” (Borys Szyc), młody oficer policji, który ze swym partnerem Rysiem (Andrzej Chyra) pracuje nad rozbiciem siatki przestępczych powiązań. Obok nich pojawia się Aldona (Magdalena Różczka), kobieta piękna i niezależna. Razem tworzą trójkąt pełen napięć i emocji. Kruszon to symbol policjantów nowej generacji. Z pozoru luzak z warszawskiej Pragi, w rzeczywistości jest inteligentnym i przebiegłym policjantem. Doskonale odnajduje się w środowisku przestępczym, co ułatwia mu wnikanie w mafijne struktury i rozpracowywanie ich od środka. Silny i nieugięty charakter oraz wierność ściśle wyznaczonym zasadom nie pozwalają mu się poddać nawet w trudnych sytuacjach.
Główna bohaterka Joanna Chyłka jest zdolna, bezkompromisowa, odważna i niepokorna. W prawniczym świecie pełnym mężczyzn w niczym im nie ustępuje. Gdy trzyletnia Nikola Szlezyngier znika bez śladu, a policja nie znajduje dowodów wskazujących na porwanie, głównymi podejrzanymi stają się rodzice dziecka. To właśnie Chyłka i jej nowy aplikant Kordian Oryński podejmują się obrony małżeństwa. Wszystkie poszlaki wskazują jednak na winę Szlezyngierów. Czy prawnicy zdołają wspólnie doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału?
"Ultraviolet" to serial produkcji AXN opowiadający historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi, w której staje się świadkiem tragedii. Rozpoczyna się śledztwo. Policja uznaje, że było to samobójstwo. Młoda dziewczyna nie zgadza się z tym i po zamknięciu sprawy przyłącza się do grupy detektywów amatorów. Na własną rękę chcą rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci.
Tytułowy prokurator, Kazimierz Proch, to pięćdziesięciolatek, rzeczowy i opanowany. Życie poza pracą praktycznie dla niego nie istnieje. Jego świat to zagadki kryminalne, układanie puzzli, stary walkman i wspomnienia z przeszłości, o której stara się zapomnieć, a która dogoni go w najmniej spodziewanym momencie, komplikując życie nie tylko jemu. Komisarz Witold Kielak jest przeciwieństwem Procha. Żywiołowy ekstrawertyk, który szybciej mówi niż myśli. Czterdziestolatek po rozwodzie, ojciec dwójki uroczych dzieci - chłopca i dziewczynki, którymi często opiekuje się Proch. Wnosi życie w skostniały, poukładany świat Procha. Zderzenie tych, jakże różnych, osobowości i postaw życiowych obu, jest jednocześnie źródłem komicznych sytuacji w serialu. Z prokuratorem i komisarzem na stałe współpracuje patolog Ewa Siedlecka (Magdalena Cielecka). Kobieta rzeczowa, zjawiskowa, uzależniona od papierosów i swojej pracy. Nie spocznie, póki nie odkryje prawdziwej przyczyny śmierci ofiary - nawet, a może tym bardziej, gdy wszystkie poszlaki wskazują zupełnie inny kierunek. Przełożoną Procha jest szefowa Prokuratury Rejonowej, Janina Chorko (Dorota Kolak), kobieta inteligentna i wymagająca, która lubi, kiedy w jej prokuraturze wszystko działa jak w zegarku. Być może dlatego tak dobrze rozumie się z Prochem.
Główna bohaterka, Olga Sawicka, zmaga się z demonami przeszłości – traumatycznymi przeżyciami, które nie pozwalają jej zaznać spokoju po śmierci męża i przystąpić do pracy nad kolejną powieścią. Szukając inspiracji, trafia na reportaż telewizyjny. Zaginęła Zuza, jedna z podopiecznych domu dziecka. Zaintrygowana tematem pisarka postanawia odwiedzić placówkę pod pretekstem spotkania autorskiego. Jej uwagę zwraca Ewa – wrażliwa, prześladowana przez rówieśniczki dziewczyna, która nie wie nic o własnej przeszłości. By dowiedzieć się czegoś więcej o intrygującej nastolatce, Olga postanawia poprosić o pomoc zaprzyjaźnioną policjantkę – Justynę. To uruchamia prawdziwą lawinę wypadków… Sawicka trafia w sam środek zagadki kryminalnej, która okazuje się równie skomplikowana jak te, które opisywała w swych książkach. Wkrótce pisarka przekona się, że dom dziecka skrywa wiele mrocznych tajemnic, a podopieczni i wychowawcy niechętnie ujawniają to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami placówki. Spotkanie z Ewą spowoduje, że Olga uwikła się w śmiertelnie niebezpieczne śledztwo, związane z tajemnicą sprzed lat…
Zdolny, chociaż nie pozbawiony wad, komisarz Olgierd Halski prowadzi nieustępliwą walkę z warszawskim podziemiem gangsterskim. Tropi handlarzy narkotyków, zwalcza grupy terroryzujące staromiejskich restauratorów. Wreszcie, gdy w krajobrazie przestępczego świata pojawia się rosyjska mafia, wypowiada jej wojnę. Kwestią czasu okazują się konsekwencje osobiste działań komisarza. Piękna i bezwzględna Nadieżda robi wszystko, by udaremnić niekonwencjonalne, krzyżujące jej plany operacje Halskiego. Jednak bez rezultatu. Płoną przemycane przez mafię narkotyki. Tym samym znika też dowód rzeczowy skutecznej akcji policji. Zwolniony z pracy Halski pojawia się w szeregach Biura Ochrony Rządu. Szybko odkrywa gigantyczną aferę korupcyjną, w którą zamieszane są prominentne osobistości życia publicznego. Jego bliskim znowu zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo. [opis dystrybutora]
W malowniczych plenerach Gór Sowich ginie studentka. Tajemniczą i okrutną egzekucją żyją media w całej Polsce. Śledztwo podąża w wielu kierunkach, jednak sprawa nie zostaje rozwiązana. Po latach, w tej samej miejscowości, dochodzi do kolejnej zbrodni. Śledztwo prowadzi komisarz Trela (Andrzej Konopka), który, by dotrzeć do prawdy, musi przełamać zmowę milczenia panującą w miasteczku.
''07 zgłoś się'' to głośny, o ile nie najgłośniejszy polski serial kryminalny, nie tylko z czasów PRL. Był kręcony aż 10 lat, w latach 1976- 1987. Nie da się ukryć, że film był reklamą polskiej milicji. Tytułowy 07 to porucznik Sławomir Borewicz, który dzielnie stawiał czoła najgroźniejszym przestępcom: począwszy od handlarzy narkotyków, skończywszy na seryjnych mordercach. Serial okazał się przepustką do kariery aktorskiej dla błyskotliwego dziennikarza. Bronisław Cieślak stworzył kreację ironicznego, inteligentnego i bezkompromisowego przedstawiciela władzy ludowej. Porównując go do filmowych detektywów zachodnich, bardzo przypomina Brudnego Harry' ego w wykonaniu Clinta Eastwooda. Reżyserem serialu był Krzysztof Szmagier, który wraz z okazjonalnie dobieranymi współpracownikami przerabiał polskie powieści kryminalne na scenariusze do każdego odcinka. Zarówno dla niego, jak i dla głównego bohatera serial ten okazał się dziełem życia, gdyż nigdy wcześniej ani później nie cieszyli się tak ogromną popularnością.
Serial "Żmijowisko" opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.
Serial „Paradoks” to historia zbudowana wokół postaci inspektora Komendy Głównej Policji, Marka Kaszowskiego (Bogusław Linda) oraz podkomisarz Joanny Majewskiej (Anna Grycewicz) - funkcjonariuszki Biura Służby Wewnętrznej. Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora. Każdy odcinek opisuje jedną, tajemniczą sprawę z niedalekiej przeszłości. Relacje dwójki głównych postaci ewoluują na przestrzeni serialu. Początkowo cechuje je wyraźna wzajemna niechęć, wynikająca zarówno z roli jaką pełni komisarz Majewska wobec Kaszowskiego, jaki i różnic charakterologicznych między nimi. Z czasem zaczynają nabierać do siebie wzajemnego szacunku, aby wreszcie obdarzyć się zaufaniem, a nawet szczerą, choć wciąż skrywaną sympatią.
"Oficerowie" to powikłana sensacyjna intryga pełna psychologicznych zasadzek. Losy bohaterów zapoczątkowane w pierwszej serii stanowią punkt odniesienia do zupełnie nowej historii. Pretekstem do jej rozwinięcia i zapoczątkowania nowych wątków jest transfer dwustu milionów euro. Istotna będzie śmierć młodej, aktorki. Wszystkie tropy prowadza do Berlina, gdzie bohaterów czekają same niespodzianki i znaki zapytania.
Na obrzeżach Opola w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu zbrodni pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę? Siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary!
Sezon 1: Spokojne życie mieszkańców Półwyspu Helskiego i urlop bohaterów w malowniczej scenerii zostają nieoczekiwanie przerwane przez tajemnicę z przeszłości. Wydarzenia okazują się mieć związek z niewyjaśnionymi morderstwami - wszystko na tle surowych i zapierających dech w piersiach krajobrazów polskiego wybrzeża. Atrakcyjna prawniczka, Agnieszka Lubczyńska (Magdalena Boczarska), która wraz z rodziną wypoczywa nad polskim morzem, odkrywa zwłoki topielca. Śledztwo w tej sprawie prowadzi komisarz "z przeszłością", Tomek Nowiński (Wojtek Zieliński), który zna Agnieszkę jeszcze z liceum. Ponowne spotkanie bohaterów po latach i sprawa zagadkowych morderstw spowodują, że ich dotychczasowe życie odmieni się diametralnie. Śledztwo komplikuje się, kiedy policja odnajduje kolejne ofiary. Kiedy między dawnymi znajomymi zaczyna rodzić się uczucie, małżeństwo Agnieszki z apodyktycznym mężem (Radosław Pazura) zaczyna przeżywać kryzys.
Tomasz Kruszyński (Borys Szyc) dalej pracuje w Specjalnej Grupy Pościgowej Centralnego Biura Śledczego dowodzonej przez Marka Sznajdera (Cezary Pazura). Oprócz tego próbuje ułożyć sobie życie razem z Aldoną Ginko (Magdalena Różczka), pracującą obecnie w prokuraturze. Tymczasem generał Matejewski (Maciej Kozłowski) z wywiadu składa mu propozycję nie do odrzucenia. Chce, by Kruszon rozwiązał sprawę broni nuklearnej, która trzydzieści lat wcześniej znalazła się na terenie Polski. Obecnie za wszelką cenę próbują zdobyć ją terroryści powiązani z Al-Kaidą. Kruszon odmawia. Wkrótce dochodzi jednak do wydarzeń, które zmuszają go do zmiany zdania i ponownego ryzykowania życia. Córka Aldony zostaje uprowadzona, a Specjalna Grupa Pościgowa staje się celem wewnętrznych ataków. Na dodatek okazuje się że Grand (Paweł Małaszyński), śmiertelny wróg Kruszona, nadal żyje.
Czasem jedno nieoczekiwane wydarzenie może nieodwracalnie zmienić dotychczasowe życie. Co się stanie, jeśli pewnego dnia ockniesz się i odkryjesz, że nie wiesz, kim jesteś, kogo kochasz i na czym ci zależy? Czy los może być aż tak okrutny, by odebrać wszystko, nawet tożsamość i wspomnienia? Jak na nowo ułożyć puzzle życia, gdy brakuje podstawowych elementów układanki? Annę Nowak, główną bohaterkę serialu (Maja Ostaszewska), poznamy na katowickim lotnisku. Pewna siebie i zdeterminowana kobieta przyleci na Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Niestety na skutek nieprzewidzianych wydarzeń Anna trafi do rybnickiego szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę - amnezja. Lekarze, którzy na co dzień ratują życie wielu pacjentów, nie będą w stanie ocalić czegoś niezwykle cennego - pamięci. W miejscu, gdzie ludzie mierzą się ze skrajnymi emocjami, a lekarze z determinacją walczą o ich zdrowie, bohaterka będzie musiała zacząć życie na nowo i spróbować odkryć tajemnice swojej przeszłości. W tej trudnej walce wesprą ją charyzmatyczni lekarze ze Specjalistycznego Szpitala Nr 4 w Rybniku. Jan Artman (Adam Woronowicz) oraz Michał Wolski (Maciej Zakościelny), dwaj znakomici chirurdzy, profesjonalnie zajmą się Anną. Bohaterka trafi również pod skrzydła ciepłej i empatycznej neuropsycholog Marty (Magda Popławska), która będzie starała się pomóc jej odzyskać pamięć. Kolorytu ekipie medyków dodadzą Wanda Jureczko (Sonia Bohosiewicz), pielęgniarka oddziałowa i charakterna Ślązaczka, a także Piotr Sadzik (Michał Czernecki), twardy szef Oddziału Ratunkowego oraz potulny mąż i ojciec czterech córek. Nad wszystkim będzie czuwać surowa i wymagająca ordynator Maria Kaleta (Aleksandra Konieczna). Młodzieńczą energię i entuzjazm do zespołu lekarzy wniosą niesforni stażyści (Antoni Królikowski, Józef Pawłowski i Aleksandra Adamska). Rybnicki szpital stanie się dla Anny domem, a jego załoga grupą przyjaciół. To z nimi przyjdzie jej dzielić chwile radości i smutków. Wśród nich jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, by kobieta nigdy nie poznała prawdy o swojej przeszłości... Barwnym tłem dla odkrywania tajemnic głównej bohaterki będą poruszające losy pacjentów. W każdym z odcinków poznamy nowe przypadki medyczne i stojące za nimi ciekawe, a czasem zaskakujące ludzkie historie. Związane z nimi wydarzenia przywołają wspomnienia Anny i krok po kroku odsłonią kolejne karty jej przeszłości. Każdy z jesiennych odcinków serialu będzie przybliżał zarówno Annę, jak i widzów do poznania prawdy o tym, kim jest bohaterka i jaka jest jej tajemnica.
Prawnicy z kancelarii Żelazny & McVay podejmują się obrony Piotra Langera juniora (Jakub Gierszał), który zostaje oskarżony o brutalne morderstwo. Jego ojciec, bogaty i wpływowy biznesmen, żąda by sprawą zajęła się Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka). U boku patronki stanie jej aplikant - Kordian Oryński (Filip Pławiak). Czy prawnikom uda się przekonać sędziów o niewinności klienta? Kto i dlaczego spróbuje przeszkodzić im w odkryciu prawdy?
Blacha i Sikora nie utrzymują już ze sobą kontaktu. "Pruszkowscy" gangsterzy są na wolności, odsiedzieli swoje wyroki i stali się legalni. Stary "Pruszków" nie istnieje. Ten, który go zlikwidował - komisarz Paweł Sikora - jest emerytowanym policjantem. Córka Sikory, Lidka (Joanna Balasz) poszła w ślady ojca i jest policjantką w Komendzie Stołecznej. Odwrócony przez Sikorę gangster Blacha został biznesmenem i świadkiem koronnym - celebrytą. Wydał kilkanaście książek o mafii i spija śmietankę ze swojej dawnej złej sławy. Jego córka Kasia (Eliza Rycembel) właśnie skończyła z wyróżnieniem prawo. Jednak nierozwiązane wydarzenia z przeszłości niespodziewanie wracają do bohaterów. Śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw, które mogą mieć związek z przeszłością Blachy i Sikory, prowadzi córka Sikory - Lidka - razem ze swoim partnerem w policji Latą (Tomasz Schuchardt). Komisarz - emeryt Paweł Sikora i gangster - literat Blacha muszą znów współpracować, żeby przeżyć. Obaj doświadczą najbardziej elementarnego uczucia człowieka - lęku o własne dzieci.
Po śmierci Zajcewa (Alosza Awdiejew), boss rosyjskiej mafii - Iwanow (Lew Rywin), powierza władzę Nadieżdzie Tumskiej (Maria Pakulnis). Jej żołnierzem numer jeden i kochankiem zarazem, jest Jurij (Paweł Wilczak). Tumska, Jurij i przybyły z Turcji "Struna" (Dariusz Jakubowski) planują przemycić na zachód 100 kg narkotyków. Na ten towar ma ochotę również Gundis (Jerzy Trela) - szef łotewskiego gangu, który jest zagorzałym wrogiem Nadieżdy. W obawie przed Halskim rosyjscy gangsterzy decydują się porwać mu córeczkę Basię (Karolina Rosińska). Mężczyzna jest zrozpaczony. Postanawia wypowiedzieć wojnę gangsterom. By odzyskać dziecko często nagina prawo. Gdy w stolicy robi się gorąco, Iwanow decyduje się "posprzątać" warszawskie podwórko i wyjechać z kraju, jednak najpierw sprowadza na swoje miejsce następcę.
Po tym jak Ivanow opuścił Polskę, władzę nad gangami objął tajemniczy "King". W rzeczywistości jednak "King" to prezes Geobanku - Jan Tuwara, razem ze swoimi przyjaciółmi - Antonim Fidukiem i generałem Górą chcą kupić Pałac Kultury i Nauki. Jednak plany mafii ponownie krzyżuje Olgierd Halski, który został wyrzucony z policji, ale podjął współpracę z "X" z tajnych służb. Prawą ręką Tuwary zostaje Jurij, który dostaje posadę wiceprezesa Geobanku. Każdy polityk zrobi wszystko dla "Kinga", gdyż ten przejął legendarne "archiwum Kowalskiego", w którym znajdują się dokumenty obciążające niemal wszystkich polityków w Polsce. "Ekstradycja 3" to ostatnia część przygód Olgierda Halskiego, który na pierwszym planie stawiał prawo, często zapominając o najbliższych.
"Na krawędzi" to historia Marty Sajno (Urszula Grabowska), pozornie szczęśliwej i niezależnej kobiety, samotnie wychowującej córkę, która po wielu latach wraca z Kanady do Polski, by wyrównać rachunki z przeszłości. Kiedyś, w czasach studenckich, została bardzo skrzywdzona...Było ich czterech: policjant, prokurator, adwokat i sędzia. Marta nie pogodziła się z tym, co jej zrobili. Wróciła do Polski, żeby ich odnaleźć. Nie jest już bezbronna jak dwadzieścia lat temu. Kupiła wydawnictwo, założyła fundację dla kobiet - ofiar przemocy, dla kobiet, które przeżyły to co ona.
Plaża w Odessie, ciepłe popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu. Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija. Ruszają szlakiem ciemnych biznesów, nieuczciwych prawników, skorumpowanych polityków i zawodowych morderców... Kto wygra walkę z czasem?
"Instynkt" to 13-odcinkowy współczesny serial kryminalny z intrygującą kobiecą bohaterką w roli głównej. Anna Oster (w tej roli Danuta Stenka) to tajemnicza i atrakcyjna pani komisarz z wydziału dochodzeniowo-śledczego stołecznej komendy policji. Dzięki swemu wyjątkowemu instynktowi komisarz Oster rozwiązuje wraz ze swoim młodszym partnerem, Piotrem Tarkowskim (Szymon Bobrowski), skomplikowane zagadki kryminalne. Pojawienie się Anny w wydziale dochodzeniowo-śledczym wywołuje spore zamieszanie. Decyzją komendanta Jana Rogoża (Paweł Królikowski) dotychczasowa partnerka Tarkowskiego Aleksandra Lewicka (Marieta Żukowska) zostaje przeniesiona na stanowisko oficera prasowego, a on sam zacznie się obawiać utraty pozycji. Cechą szczególną Anny Oster jest jej tajemnicza przeszłość, która powoli będzie odsłaniać się przed widzem i... przed nią samą. Co kryje przeszłość pani komisarz? Jakie wydarzenia zaważyły na jej życiu? "Instynkt" to serial z podwójną tajemnicą: w każdym odcinku zostaje rozwikłana zagadka zbrodni, a kolejne epizody zbliżają nas do poznania tajemnicy głównej bohaterki.
Joanna Chyłka, pozbawiona stanowiska w prestiżowej kancelarii, zmuszona będzie działać na własną rękę. Problemy w życiu zawodowym odcisną swoje piętno również na życiu prywatnym prawniczki. Przez przypadek zostanie zaangażowana w sprawę podwójnego morderstwa. Jej klient, oczekujący na pokaźną sumę od towarzystwa ubezpieczeniowego po stracie żony i córki, zostanie głównym podejrzanym w sprawie. Angażując się w jego obronę Chyłka będzie musiała stanąć na sali sądowej naprzeciwko swojego byłego aplikanta, Kordiana Oryńskiego. Które z nich wyjdzie zwycięsko z tej prawniczej batalii?
Kiedy w Gdańskiej restauracji padają strzały, Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) oraz jej mąż Maks (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia niezwłocznie spadają na ich pracownicę Annę Czarnecką (Agnieszka Grochowska), która próbowała uciec z kraju. Aresztowana „Czarna” nie przyznaje się do winy. Sugeruje jednak, że w zdarzenie uwikłana jest jej szefowa. Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Michał Czernecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kto więc kłamie i kto miał… motyw? Sprawa, początkowo oczywista, co chwila zmienia tor. Nie wystarczy odpowiedzieć na pytanie, kto strzelał. Aby rozwiązać zagadkę, trzeba będzie zajrzeć także w przeszłość i poznać jej tajemnice.
Głównym bohaterem jest Tomasz Skowroński (Adam Woronowicz), wybitny genetyk z Instytutu Badań Kryminalistycznych obsesyjnie szukający prawdy. Po śmierci żony związał się z tajemniczą Izą Berger (Karolina Gruszka). Jednak to nie kobieta, a praca pochłania go całkowicie, a relacja z dorastającym synem Piotrem (Maciej Musiałowski) jest pełna napięcia. Chłopak nie pogodził się ze śmiercią matki i nie akceptuje nieobecnego, zasadniczego ojca. Konflikt eskaluje, kiedy Piotr wdaje się w zakazany romans z partnerką ojca. Co i dlaczego połączy tych dwoje? Prawdziwa miłość, erotyczna fascynacja, czy może nie dająca o sobie zapomnieć przeszłość? Trójkąt miłosny nieuchronnie prowadzi bohaterów do tragedii. Namiętność, która nigdy nie powinna się zdarzyć niszczy ich dotychczasowy świat. Czy w obliczu zbrodni więzy krwi okażą się siłą, która może ocalić?
„Mały Zgon” to kryminalna czarna komedia, w której skorumpowani stróże prawa zmierzą się z milionowymi długami karcianymi, a międzynarodowy kartel narkotykowy z poczciwymi, rodzimymi zakapiorami z Mazur. W cichym i spokojnym Małym Zgonie, sezon na zgony właśnie się rozpoczyna. Serial zabierze widzów w porywającą, czarno-komediowo kryminalną podróż przez świat narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem, skorumpowanych stróży prawa i podziemnego pokera rozgrywanego o miliony. Wartka akcja prowadzi przez mazurskie jeziora, lasy i spokojne w teorii miasteczka. A wszystko zacznie się, gdy dyrektor więzienia zamieni się miejscami z gangsterem z programu ochrony świadków…
Po długiej nieobecności Mila Gajda, ceniona i znana perfomerka oraz tancerka, przyjeżdża do rodzinnego Kasprowa na święta Bożego Narodzenia. To tutaj, w małym miasteczku mieszkają jej najbliżsi – Marcin, Dorota i Olek Gajdowie. Szanowana i lubiana przez wszystkich rodzina… Kiedy Mila dociera do domu, zastaje okruszki na talerzach, zimną herbatę w kubkach, karpia pływającego w wannie i rozpoczęte przygotowania do świąt. Brakuje jednak najważniejszego – rodziców i brata!Godziny mijają, a bliscy nie wracają i nie dają znaku życia. Kobieta rozpoczyna dramatyczne poszukiwania, nieustannie zadając sobie pytanie: „Gdzie oni są?!” Jak to możliwe, że w małej miejscowości, w której wszyscy wszystko o sobie wiedzą, nikt nic nie widział i nic nie słyszał? W tym trudnym momencie Mila poznaje Filipa Zacharę, bardzo osobliwego – mającego zespół Aspergera, a przy tym niezwykle bystrego – podkomisarza z Centrum Osób Zaginionych. Już pierwsze spotkanie Mili i Filipa doprowadza do starcia dwóch bardzo silnych, ale równie skrajnych osobowości, które są jak ogień i woda!
Pierwszy polski serial kryminalny z Wiesławem Gołasem w roli sympatycznego kapitana Sowy. Funkcjonariusz w czarnej, skórzanej marynarce i sweterku polo, łamiący wszelkie opory moralne, 500-złotowy banknot z "górnikiem", szczyt dobrego smaku - papierosy "Silesia", radiowóz marki "Warszawa" i mrożący krew w żyłach pościg na brukowanych kostką ulicach Warszawy - syrenką za starym wartburgiem. To klimat, który - wyprany dziś z politycznych i propagandowych kontekstów - budzi w widzach odruch sympatycznej nostalgii za starymi, dobrymi czasami. [www.filmpolski.pl]
Ada Mielcarz (Justyna Schneider) - główna bohaterka tego serialu, to absolwentka policyjnej szkoły mieszczącej się w Szczytnie. Odbywa staż w jednym z najlepszych wydziałów kryminalnych pod kierownictwem inspektor Pauliny Barskiej (Małgorzata Kożuchowska). Przydzielona zostaje do zespołu komisarza Macieja Wolskiego (Marcin Bosak), który uważa, że domeną mężczyzn jest praca w policji i dlatego nie akceptuje nowej koleżanki. która musi udowodnić że nadaje się do pracy w policji. To osoba nieśmiała i wrażliwa, ale te cechy osobowości potrafi ukryć pod maską osoby hardej i upartej. Przystojny Maciej - partner Ady z pracy, to mężczyzna stanowczy, ale także szczęściarz, któremu w życiu wiele przyszło zbyt łatwo Podczas wykonywania swojej pracy Wolski nie kieruje się uczuciami, często też nie potrafi rozgraniczyć życia prywatnego od zawodowego. Pani inspektor Paulina Barska nie boi się wyzwań ani podejmowania trudnych decyzji. Jest inteligentną i bardzo atrakcyjną kobietą.W odkrywaniu tajemnic zbrodni, oszustw oraz porwań Adzie i Maciejowi pomagaj także komisarz Radwan (Szymon Bobrowski). Czy wrażliwa Ada, niedoświadczona policjantka, poradzi sobie u boku stanowczego partnera? Czy Maciej będzie ja wspierał w działaniach, czy może zechce jak najszybciej wyeliminować nową koleżankę z gry?
Nie ma zbrodni doskonałych, są tylko te nadal nierozwiązane. Takimi sprawami zajmuje się Wydział Spraw Niewyjaśnionych, jednostka potocznie nazywana Komisją Morderstw, która zajmuje się rozwiązywaniem niewyjaśnionych zagadek sprzed lat, dotykających spraw Niezłomnych, historii Ziem Odzyskanych czy tajemniczych przypadków z czasów II wojny światowej. Na czele wydziału stoi piękna i ambitna inspektor Alicja Grześkowiak (Małgorzata Buczkowska), która wspólnie z młodszym inspektorem Stasińskim (Krzysztof Pieczyński) oraz aspirantem Hertzem (Marcel Sabat), prowadzi dochodzenia sprzed lat odsłaniając tajemnice i zbrodnie, które nigdy nie miały zostać ujawnione.
Po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii, gdzie przez siedem lat studiowała i doskonaliła się w zawodzie profilerki, Sasza Załuska wraca do Polski i niemal natychmiast otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Niechętnie opuszcza córkę i wyrusza do Łodzi, gdzie policja bezskutecznie poszukuje osoby odpowiedzialnej za serię podpaleń i wybuchów. Śledztwo okazuje się wyjątkowo skomplikowane. Na drodze do rozwiązania sprawy stoi nie tylko brak jednoznacznych dowodów i tropów, ale też wątpliwości przełożonych i współpracowników co do umiejętności profilerki. W każdym kolejnym odcinku pojawi się nowy ślad prowadzący do rozwiązania sprawy. Czy dzięki pomocy Załuskiej uda się ująć sprawcę i zakończyć śledztwo?
Fabuła serialu koncentruje się na pracy dwóch par policjantów stanowiących dwa zespoły dochodzeniowe i prowadzonych przez nich śledztwach, rozbudowując jednocześnie wątki osobiste każdej z pierwszoplanowych postaci i ukazując ich życiowe perypetie i uczuciowe komplikacje. Dynamiczną akcję podkreślają zastosowane techniki realizacji, m.in. zdjęcia nakręcone przy pomocy dronów. W obsadzie, oprócz Marka Włodarczyka w roli naczelnika Edwarda Kubisa, widzowie zobaczą m.in. znanego z "W-11-Wydział Śledczy" Sebastiana Wątrobę oraz grono młodych aktorów: Kamilę Ścibiorek, Michała Mrozka, Weronikę Lewoń i Dariusza Karpińskiego.
Crimen to po łacinie "zbrodnia". To także tytuł powieści Józefa Hena, na podstawie której powstał scenariusz serialu Laco Adamika. Akcja cyklu toczy się w XVII wieku, kiedy I Rzeczpospolitą wstrząsnęły krwawe i wyniszczające wojny ze Szwecją, Rosją i Turcją. Główny bohater, Tomasz Błudnicki jako siedemnastoletni chłopak brał udział w jednej z tych wojen. Uczestniczył w zbrojnej wyprawie na Moskwę, by wesprzeć Dymitra Samozwańca I. Niestety, schytany do niewoli, spędził w niej blisko dziesięć lat. Kiedy wreszcie udało mu się wrócić do ojczyzny, był już innym człowiekiem. Nawet strój wyróżniał go spośród mieszkańców rodzinnego Sańska. Pod czerwoną czapką miał głowę wygoloną niemal do gołej skóry. Puste i wypalone było również jego wnętrze. Błudnicki, mimo wciąż młodego wieku, niczego już od życia nie oczekiwał. Wręcz przeciwnie - czekał na śmierć. Ze wstrętem odrzucał zło i przemoc, z którymi obcował tak długo. Za długo. Niestety, po powrocie do rodzinnego miasta dowiadział się od przyjaciela, że jego ojciec nie żyje. Co gorsza, najprawdopodobniej nie zginął śmiercią naturalną. Chcąc nie chcąc Błudnicki postanawia jeszcze raz wziąć broń do ręki i znaleźć zabójców rodzica... Reżyser zadbał, by kryminalno - przygodowa intryga nie zdominowała serialu. Podkreślił więc historyczne tło opowieści, losy bohatera nierozerwalnie splatając z obrazem epoki. Zdjęcia zrealizowano głównie w Sanoku, Tarnowie, a także we wnętrzach i na dziedzińcu zamku w Pieskowej Skale oraz w skansenie koło Babiej Góry. Oprócz aktorów zatrudniono kilkuset statystów, z których każdy otrzymał siedemnastowieczny kostium. Ekipa dołożyła starań, by kulminacyjne sceny serialu miały szczególnie widowiskową oprawę.
Jaga (Weronika Książkiewicz) - pięcioboistka, przygotowywuję się do olimpiady, w tym czasie zostaje zamordowany ojciec szef agencji ochroniarskiej - Andrzej (Bogusław Linda). Podejmuje ona prywatne śledztwo w sprawie zabójstwa ojca i ma romans z jednym z policjantów.
"Rysa" to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym, w którym największą zagadką okazują się zepchnięte do podświadomości bolesne doświadczenia. To także przekonująca opowieść o kobiecie, która z całych sił stara się odnaleźć w patriarchalnym policyjnym świecie, wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Czy mimo głębokich cieni, jakie rzucają dawne grzechy, uda jej się to osiągnąć?
Polskie seriale kryminalne, które pokochali widzowie
Polskie seriale kryminalne weszły w ostatnich latach na zupełnie inny poziom. Są świetnie stworzone, mają doskonałą fabułę i pod wieloma względami nie odbiegają od największych światowych produkcji. Widzowie, którzy wybierają seriale polskie kryminalne, doceniają także grę aktorką oraz świetną realizację, która sprawia, że każdy serial trzyma w napięciu aż do końca.
Oglądając polskie seriale kryminalne, możemy na pewien czas oderwać się od codzienności, zrelaksować, przenieść w zupełnie inny wymiar i rozwiązywać kryminalne i psychologiczne zagadki wraz z bohaterami najpopularniejszych produkcji. Choć w ostatnich latach popularność zyskują polskie seriale kryminalne, które pojawiają się na największych platformach internetowych, warto pamiętać, że tradycja seriali kryminalnych sięga już lat 80 i 90. To właśnie w tych serialach swoją popularność ugruntowali najwięksi polscy aktorzy, jak marek Kondrat czy Bogusław Linda. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat, powstało wiele seriali kryminalnych. Niektóre seriale kryminalne polskie, podobnie jak wiele światowych pozycji, zyskało miano kultowych. Inne natomiast były wyświetlane przez czołowe kanały telewizyjne, ale dosyć szybko odeszły w zapomnienie. Niestety, nie zawsze czołowe nazwiska polskich aktorów czy nawet najlepsi serialowi reżyserzy zapewniają oglądalność na wysokim poziomie. Warto również sprawdzić darmowe seriale, seriale kryminalne skandynawskie, ekino seriale, Filman seriale, seriale marvela oraz seriale hiszpańskie.
O czym opowiadają dobre polskie seriale kryminalne online?
Polskie seriale kryminalne bazują na różnego rodzaju wątkach i tematach, często nawiązując do prawdziwych wydarzeń i historii opartych na faktach. Są też pewnego rodzaju odzwierciedleniem tego, co aktualnie działo się i dzieje w naszym kraju. Polski serial kryminalny sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat często opowiadał o różnych porachunkach mafijnych, sytuacji na szczytach władzy, a także zbrodniach popełnianych wśród różnych grup zawodowych. Później popularne były polskie seriale kryminalne przedstawiające codzienne życie w jednostkach policji, najczęściej zajmujących się sprawami kryminalnymi. Każdy odcinek serialu był oddzielną opowieścią. Dzięki temu nawet, jeśli widz przegapił kilka odcinków, mógł mieć pewność, że nic nie stracił i może oglądać kolejne bez obaw, że nie odnajdzie się w oglądanej historii.
Współczesny polski serial kryminalny nieco się różni od tych, do jakich widzowie byli kiedyś przyzwyczajeni. Duży jest w tym wpływ zagranicznych seriali, które podbijają kanały telewizyjne oraz platformy internetowe. Są to historie opowiadane z dużym rozmachem, często jakość takich produkcji w niczym nie odbiega od tego, co możemy zobaczyć w filmach kinowych. Dobre polskie seriale kryminalne trzymają w napięciu, często tworzone są przez świetnych reżyserów i grają w nich czołowi polscy aktorzy. Na uwagę zasługuje doskonały scenariusz, zdjęcia, a także muzyka, która przyciąga widzów, buduje napięcie i tworzy odpowiedni klimat. Współczesny serial polski kryminalny często powstaje na podstawie powieści sensacyjnych, w których obecnie zaczytują się czytelnicy. Ekranizacje tych powieści pozwalają na przedstawienie bohaterów w nieco innym świetle niż na kartach książek. Reżyserowie sięgają po prozę między innymi Remigiusza Mroza czy Katarzyny Bondy, ale też czerpią pełnymi garściami z twórczości zagranicznych twórców kryminałów. W ostatnich latach powstało między innymi kilka seriali kryminalnych na podstawie powieści Harlana Cobena.
Oprócz seriali tworzonych na podstawie literatury, nie brakuje również propozycji tworzonych przez świetnych scenarzystów. Bardzo często serial, choć odcinkowy, jest pewnego rodzaju całością. Historia opowiadana jest z odcinka na odcinek, mocno trzyma w napięciu. Najczęściej odcinki kończą się w wyjątkowo intensywnym i mocnym momencie, co sprawia, że widzowie nie mogą się wręcz doczekać kolejnej emisji swojego ulubionego serialu. Nowe polskie seriale kryminalne powstają w ostatnich latach wręcz masowo. Producenci konkurują ze sobą pod każdym względem, co odbywa się oczywiście z korzyścią dla widza. Każdy kolejny polski serial kryminalny to zupełnie nowa jakość, która gwarantuje, że czas spędzony na oglądaniu na pewno nie będzie stracony.
Jak znaleźć dobry serial polski kryminalny?
Stare polskie seriale kryminalne często pojawiają się jako powtórki w stacjach telewizyjnych. Nie cieszą się jednak zbyt dużą popularnością nie ze względu na datę produkcji, ale na czas emisji. Widzowie nie mogą liczyć na to, by stare seriale pojawiały się w czasie największej oglądalności. Najczęściej więc dobry serial możemy zobaczyć w godzinach porannych lub bardzo późnym wieczorem. Nowe seriale kryminalne są natomiast mocno reklamowane na długo przed emisją pierwszego odcinka. Mają wzbudzić w widzach uczucie oczekiwania na coś ważnego. Często jednak pojawiają się w telewizji jedynie w ramach kilku odcinków, a kolejne można zobaczyć w płatnych wersjach platform internetowych. Nic więc dziwnego, że widzowie coraz częściej szukają seriali w internecie. W wirtualnej przestrzeni mają dowolność, jeśli chodzi o wybór serialu, a także o czas, kiedy chcą go obejrzeć. Nie musza dostosowywać się do pór emisji seriali w telewizji, co często bywa kłopotliwe. Szczególnie gdy inni domownicy są wtedy zainteresowani zupełnie innymi programami.
Polskie seriale kryminalne online to najlepszy sposób na to, by obejrzeć wybrany serial wtedy, gdy mamy na to ochotę – w wolny wieczór po pracy czy w czasie dłuższego urlopu. W sieci działa wiele serwisów z filmami i serialami, które oferują zarówno stare, kultowe propozycje, jak i całe mnóstwo nowości. Można więc szybko i bezproblemowo znaleźć serial, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Co więcej, wybierając oglądanie w sieci, nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednego odcinka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obejrzeć kilka naraz lub też cały sezon. A że najlepsze polskie seriale kryminalne potrafią wciągnąć widzów maksymalnie, nie brakuje takich osób, które potrafią w jeden wieczór czy weekend zapoznać się z całym sezonem popularnego serialu. Tutaj z pomocą przychodzą Serialosy.
Najlepsze polskie seriale kryminalne – tytuły, które nie sposób ominąć
Wśród polskich seriali kryminalnych, które koniecznie trzeba obejrzeć, znajdują się zarówno nowości, jak i starsze propozycje. Z seriali z dawnych lat na pewno warto sięgnąć po kultową „Ekstradycję” czy serial „Kryminalni”. Wśród najnowszych propozycji, które święcą triumfy w ostatnich latach, warto wciągnąć się w „Ślepnąc od świateł”, „Watahę”, wszystkie sezony „Belfra”, „Chyłkę” oraz wiele mniej znanych seriali, które również są w stanie mocno zaskoczyć widza.
Nie wiesz gdzie oglądać seriale online? Aby znaleźć dobry serial kryminalny, warto polegać przede wszystkim na jego popularności oraz na opiniach użytkowników, którzy dzielą się w sieci wrażeniami po obejrzeniu konkretnej propozycji. Jeśli masz ochotę na jakiś ciekawy serial kryminalny, a nie za bardzo wiesz, co jest warte obejrzenia, w sieci znajdziesz mnóstwo informacji. Dobrym sposobem jest korzystanie z różnego rodzaju rankingów typu TOP 10 najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat czy innych propozycji tworzonych zarówno przez znawców kina, jak i samych użytkowników. Im głośniejszy serial, tym bardziej warto go obejrzeć. Chociażby po to, aby się przekonać, czy faktycznie jest tak dobry, jak o nim mówią, czy może jednak bardziej przereklamowany.
Stare polskie seriale kryminalne czy nowe? Które z nich są lepsze?
W poszukiwaniu dobrych polskich seriali kryminalnych, często stajemy przed wyborem, czy decydować się na stare czy bardziej nowe propozycje. W rzeczywistości nie ma na to jednak dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych gustów widzów, ich oczekiwań, a także klimatu, w jaki chcą odpłynąć w czasie oglądania wybranego serialu. Wiele osób chętnie wybiera stare seriale kryminalne, kierując się zasadą, że lepsze jest to, co znane niż coś nowego. Szczególnie seriale, które mają miano kultowych, jak chociażby wspomniana wcześniej „Ekstradycja” cieszą się ogromną popularnością. Ludzie lubią do nich wracać, lubią też oglądać swoich ulubionych aktorów w młodszym wydaniu sprzed kilku czy kilkunastu lat.
Nowe polskie seriale kryminalne cieszą się natomiast dużą popularnością wśród młodszych widzów, którzy są przyzwyczajeni do określonej konwencji, stylu kręcenia seriali, dynamicznej akcji i mocno trzymającej w napięciu fabuły. Oglądając nowe seriale musimy mieć świadomość, że konieczne będzie obejrzenie wszystkich odcinków. Nie są one bowiem oddzielną całością i nie jest tak, że każdy odcinek dotyczy innej sprawy kryminalnej. Bardzo często jest to jedna opowieść podzielona na odcinki. Kończą się one w momentach, które trzymają w napięciu i sprawiają, że widz po prostu musi obejrzeć kolejny odcinek. Nowe seriale kryminale spełniają też oczekiwania nawet najbardziej wymagających widzów. Pod każdym względem są dziełami sztuki filmowej, zawierają to wszystko, czego wymagamy od pełnometrażowych filmów – świetną reżyserię, doskonałą grę aktorską, przemyślaną i zaskakującą fabułę, a także muzykę, która jest dobrym uzupełnieniem całości wrażeń z oglądania.
Polskie seriale kryminalne to doskonały pomysł, jeśli chcemy obejrzeć coś ciekawego, ambitnego, trzymającego w napięciu i wzbudzającego emocje. Wybierając oglądanie w sieci, możemy spędzić z serialem dokładnie tyle czasu, ile chcemy. Nie musimy czekać na kolejny odcinek przez cały tydzień. Możemy oglądać po kilka odcinków jednocześnie, a jeśli mamy więcej czasu – zobaczyć cały sezon od razu. Wybór propozycji jest na tyle duży, że każdy widz znajdzie coś na miarę swoich oczekiwań i zainteresowań. Serwisy z serialami posiadają często kategorie filmowe. Znajdziemy w nich ciekawe westerny, filmy o sportowcach, najlepsze komedie kryminalne, top filmy dokumentalne.
Jeśli chcesz oglądać polskie seriale kryminalne za darmo, wybierz dobry serwis z propozycjami filmów i seriali, który oferuje zarówno nowości, jak i starsze, kultowe propozycje. Dobre serwisy z polskimi serialami mają w ofercie długą listę propozycji, na które składają się także te najnowsze i najbardziej popularne seriale. Wystarczy znaleźć interesujący serial, przejść do źródła i cieszyć się oglądaniem zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę.