Wszystkie dobre polskie seriale kryminalne

Najlepsze polskie seriale kryminalne w Fili.

Ostatnio przeglądane tytuły w kategorii - Polski Serial Kryminalny:

2017-2019 Diagnoza

Czasem jedno nieoczekiwane wydarzenie może nieodwracalnie zmienić dotychczasowe życie. Co się stanie, jeśli pewnego dnia ockniesz się i odkryjesz, że nie wiesz, kim jesteś, kogo kochasz i na czym ci zależy? Czy los może być aż tak okrutny, by odebrać wszystko, nawet tożsamość i wspomnienia? Jak na nowo ułożyć puzzle życia, gdy brakuje podstawowych elementów układanki? Annę Nowak, główną bohaterkę serialu (Maja Ostaszewska), poznamy na katowickim lotnisku. Pewna siebie i zdeterminowana kobieta przyleci na Śląsk w niezwykle ważnej dla siebie sprawie. Niestety na skutek nieprzewidzianych wydarzeń Anna trafi do rybnickiego szpitala. Tam usłyszy druzgocącą diagnozę - amnezja. Lekarze, którzy na co dzień ratują życie wielu pacjentów, nie będą w stanie ocalić czegoś niezwykle cennego - pamięci. W miejscu, gdzie ludzie mierzą się ze skrajnymi emocjami, a lekarze z determinacją walczą o ich zdrowie, bohaterka będzie musiała zacząć życie na nowo i spróbować odkryć tajemnice swojej przeszłości. W tej trudnej walce wesprą ją charyzmatyczni lekarze ze Specjalistycznego Szpitala Nr 4 w Rybniku. Jan Artman (Adam Woronowicz) oraz Michał Wolski (Maciej Zakościelny), dwaj znakomici chirurdzy, profesjonalnie zajmą się Anną. Bohaterka trafi również pod skrzydła ciepłej i empatycznej neuropsycholog Marty (Magda Popławska), która będzie starała się pomóc jej odzyskać pamięć. Kolorytu ekipie medyków dodadzą Wanda Jureczko (Sonia Bohosiewicz), pielęgniarka oddziałowa i charakterna Ślązaczka, a także Piotr Sadzik (Michał Czernecki), twardy szef Oddziału Ratunkowego oraz potulny mąż i ojciec czterech córek. Nad wszystkim będzie czuwać surowa i wymagająca ordynator Maria Kaleta (Aleksandra Konieczna). Młodzieńczą energię i entuzjazm do zespołu lekarzy wniosą niesforni stażyści (Antoni Królikowski, Józef Pawłowski i Aleksandra Adamska). Rybnicki szpital stanie się dla Anny domem, a jego załoga grupą przyjaciół. To z nimi przyjdzie jej dzielić chwile radości i smutków. Wśród nich jest jednak ktoś, kto zrobi wszystko, by kobieta nigdy nie poznała prawdy o swojej przeszłości... Barwnym tłem dla odkrywania tajemnic głównej bohaterki będą poruszające losy pacjentów. W każdym z odcinków poznamy nowe przypadki medyczne i stojące za nimi ciekawe, a czasem zaskakujące ludzkie historie. Związane z nimi wydarzenia przywołają wspomnienia Anny i krok po kroku odsłonią kolejne karty jej przeszłości. Każdy z jesiennych odcinków serialu będzie przybliżał zarówno Annę, jak i widzów do poznania prawdy o tym, kim jest bohaterka i jaka jest jej tajemnica.

10 734 wyświetleń
1988 Crimen

Crimen to po łacinie "zbrodnia". To także tytuł powieści Józefa Hena, na podstawie której powstał scenariusz serialu Laco Adamika. Akcja cyklu toczy się w XVII wieku, kiedy I Rzeczpospolitą wstrząsnęły krwawe i wyniszczające wojny ze Szwecją, Rosją i Turcją. Główny bohater, Tomasz Błudnicki jako siedemnastoletni chłopak brał udział w jednej z tych wojen. Uczestniczył w zbrojnej wyprawie na Moskwę, by wesprzeć Dymitra Samozwańca I. Niestety, schytany do niewoli, spędził w niej blisko dziesięć lat. Kiedy wreszcie udało mu się wrócić do ojczyzny, był już innym człowiekiem. Nawet strój wyróżniał go spośród mieszkańców rodzinnego Sańska. Pod czerwoną czapką miał głowę wygoloną niemal do gołej skóry. Puste i wypalone było również jego wnętrze. Błudnicki, mimo wciąż młodego wieku, niczego już od życia nie oczekiwał. Wręcz przeciwnie - czekał na śmierć. Ze wstrętem odrzucał zło i przemoc, z którymi obcował tak długo. Za długo. Niestety, po powrocie do rodzinnego miasta dowiadział się od przyjaciela, że jego ojciec nie żyje. Co gorsza, najprawdopodobniej nie zginął śmiercią naturalną. Chcąc nie chcąc Błudnicki postanawia jeszcze raz wziąć broń do ręki i znaleźć zabójców rodzica... Reżyser zadbał, by kryminalno - przygodowa intryga nie zdominowała serialu. Podkreślił więc historyczne tło opowieści, losy bohatera nierozerwalnie splatając z obrazem epoki. Zdjęcia zrealizowano głównie w Sanoku, Tarnowie, a także we wnętrzach i na dziedzińcu zamku w Pieskowej Skale oraz w skansenie koło Babiej Góry. Oprócz aktorów zatrudniono kilkuset statystów, z których każdy otrzymał siedemnastowieczny kostium. Ekipa dołożyła starań, by kulminacyjne sceny serialu miały szczególnie widowiskową oprawę.

641 wyświetleń

Polskie seriale kryminalne, które pokochali widzowie

 

Polskie seriale kryminalne weszły w ostatnich latach na zupełnie inny poziom. Są świetnie stworzone, mają doskonałą fabułę i pod wieloma względami nie odbiegają od największych światowych produkcji. Widzowie, którzy wybierają seriale polskie kryminalne, doceniają także grę aktorką oraz świetną realizację, która sprawia, że każdy serial trzyma w napięciu aż do końca.

 

Oglądając polskie seriale kryminalne, możemy na pewien czas oderwać się od codzienności, zrelaksować, przenieść w zupełnie inny wymiar i rozwiązywać kryminalne i psychologiczne zagadki wraz z bohaterami najpopularniejszych produkcji. Choć w ostatnich latach popularność zyskują polskie seriale kryminalne, które pojawiają się na największych platformach internetowych, warto pamiętać, że tradycja seriali kryminalnych sięga już lat 80 i 90. To właśnie w tych serialach swoją popularność ugruntowali najwięksi polscy aktorzy, jak marek Kondrat czy Bogusław Linda. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat, powstało wiele seriali kryminalnych. Niektóre seriale kryminalne polskie, podobnie jak wiele światowych pozycji, zyskało miano kultowych. Inne natomiast były wyświetlane przez czołowe kanały telewizyjne, ale dosyć szybko odeszły w zapomnienie. Niestety, nie zawsze czołowe nazwiska polskich aktorów czy nawet najlepsi serialowi reżyserzy zapewniają oglądalność na wysokim poziomie. Warto również sprawdzić darmowe serialeseriale kryminalne skandynawskieekino serialeFilman serialeseriale marvela oraz seriale hiszpańskie.

 

O czym opowiadają dobre polskie seriale kryminalne online?

 

Polskie seriale kryminalne bazują na różnego rodzaju wątkach i tematach, często nawiązując do prawdziwych wydarzeń i historii opartych na faktach. Są też pewnego rodzaju odzwierciedleniem tego, co aktualnie działo się i dzieje w naszym kraju. Polski serial kryminalny sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat często opowiadał o różnych porachunkach mafijnych, sytuacji na szczytach władzy, a także zbrodniach popełnianych wśród różnych grup zawodowych. Później popularne były polskie seriale kryminalne przedstawiające codzienne życie w jednostkach policji, najczęściej zajmujących się sprawami kryminalnymi. Każdy odcinek serialu był oddzielną opowieścią. Dzięki temu nawet, jeśli widz przegapił kilka odcinków, mógł mieć pewność, że nic nie stracił i może oglądać kolejne bez obaw, że nie odnajdzie się w oglądanej historii.

 

Współczesny polski serial kryminalny nieco się różni od tych, do jakich widzowie byli kiedyś przyzwyczajeni. Duży jest w tym wpływ zagranicznych seriali, które podbijają kanały telewizyjne oraz platformy internetowe. Są to historie opowiadane z dużym rozmachem, często jakość takich produkcji w niczym nie odbiega od tego, co możemy zobaczyć w filmach kinowych. Dobre polskie seriale kryminalne trzymają w napięciu, często tworzone są przez świetnych reżyserów i grają w nich czołowi polscy aktorzy. Na uwagę zasługuje doskonały scenariusz, zdjęcia, a także muzyka, która przyciąga widzów, buduje napięcie i tworzy odpowiedni klimat. Współczesny serial polski kryminalny często powstaje na podstawie powieści sensacyjnych, w których obecnie zaczytują się czytelnicy. Ekranizacje tych powieści pozwalają na przedstawienie bohaterów w nieco innym świetle niż na kartach książek. Reżyserowie sięgają po prozę między innymi Remigiusza Mroza czy Katarzyny Bondy, ale też czerpią pełnymi garściami z twórczości zagranicznych twórców kryminałów. W ostatnich latach powstało między innymi kilka seriali kryminalnych na podstawie powieści Harlana Cobena.

 

Oprócz seriali tworzonych na podstawie literatury, nie brakuje również propozycji tworzonych przez świetnych scenarzystów. Bardzo często serial, choć odcinkowy, jest pewnego rodzaju całością. Historia opowiadana jest z odcinka na odcinek, mocno trzyma w napięciu. Najczęściej odcinki kończą się w wyjątkowo intensywnym i mocnym momencie, co sprawia, że widzowie nie mogą się wręcz doczekać kolejnej emisji swojego ulubionego serialu. Nowe polskie seriale kryminalne powstają w ostatnich latach wręcz masowo. Producenci konkurują ze sobą pod każdym względem, co odbywa się oczywiście z korzyścią dla widza. Każdy kolejny polski serial kryminalny to zupełnie nowa jakość, która gwarantuje, że czas spędzony na oglądaniu na pewno nie będzie stracony.

 

Jak znaleźć dobry serial polski kryminalny?

 

Stare polskie seriale kryminalne często pojawiają się jako powtórki w stacjach telewizyjnych. Nie cieszą się jednak zbyt dużą popularnością nie ze względu na datę produkcji, ale na czas emisji. Widzowie nie mogą liczyć na to, by stare seriale pojawiały się w czasie największej oglądalności. Najczęściej więc dobry serial możemy zobaczyć w godzinach porannych lub bardzo późnym wieczorem. Nowe seriale kryminalne są natomiast mocno reklamowane na długo przed emisją pierwszego odcinka. Mają wzbudzić w widzach uczucie oczekiwania na coś ważnego. Często jednak pojawiają się w telewizji jedynie w ramach kilku odcinków, a kolejne można zobaczyć w płatnych wersjach platform internetowych. Nic więc dziwnego, że widzowie coraz częściej szukają seriali w internecie. W wirtualnej przestrzeni mają dowolność, jeśli chodzi o wybór serialu, a także o czas, kiedy chcą go obejrzeć. Nie musza dostosowywać się do pór emisji seriali w telewizji, co często bywa kłopotliwe. Szczególnie gdy inni domownicy są wtedy zainteresowani zupełnie innymi programami.

 

Polskie seriale kryminalne online to najlepszy sposób na to, by obejrzeć wybrany serial wtedy, gdy mamy na to ochotę – w wolny wieczór po pracy czy w czasie dłuższego urlopu. W sieci działa wiele serwisów z filmami i serialami, które oferują zarówno stare, kultowe propozycje, jak i całe mnóstwo nowości. Można więc szybko i bezproblemowo znaleźć serial, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Co więcej, wybierając oglądanie w sieci, nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednego odcinka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obejrzeć kilka naraz lub też cały sezon. A że najlepsze polskie seriale kryminalne potrafią wciągnąć widzów maksymalnie, nie brakuje takich osób, które potrafią w jeden wieczór czy weekend zapoznać się z całym sezonem popularnego serialu. Tutaj z pomocą przychodzą Serialosy.

 

Najlepsze polskie seriale kryminalne – tytuły, które nie sposób ominąć

 

Wśród polskich seriali kryminalnych, które koniecznie trzeba obejrzeć, znajdują się zarówno nowości, jak i starsze propozycje. Z seriali z dawnych lat na pewno warto sięgnąć po kultową „Ekstradycję” czy serial „Kryminalni”. Wśród najnowszych propozycji, które święcą triumfy w ostatnich latach, warto wciągnąć się w „Ślepnąc od świateł”, „Watahę”, wszystkie sezony „Belfra”, „Chyłkę” oraz wiele mniej znanych seriali, które również są w stanie mocno zaskoczyć widza.

 

Nie wiesz gdzie oglądać seriale online? Aby znaleźć dobry serial kryminalny, warto polegać przede wszystkim na jego popularności oraz na opiniach użytkowników, którzy dzielą się w sieci wrażeniami po obejrzeniu konkretnej propozycji. Jeśli masz ochotę na jakiś ciekawy serial kryminalny, a nie za bardzo wiesz, co jest warte obejrzenia, w sieci znajdziesz mnóstwo informacji. Dobrym sposobem jest korzystanie z różnego rodzaju rankingów typu TOP 10 najlepszych seriali kryminalnych ostatnich lat czy innych propozycji tworzonych zarówno przez znawców kina, jak i samych użytkowników. Im głośniejszy serial, tym bardziej warto go obejrzeć. Chociażby po to, aby się przekonać, czy faktycznie jest tak dobry, jak o nim mówią, czy może jednak bardziej przereklamowany.

 

Stare polskie seriale kryminalne czy nowe? Które z nich są lepsze?

 

W poszukiwaniu dobrych polskich seriali kryminalnych, często stajemy przed wyborem, czy decydować się na stare czy bardziej nowe propozycje. W rzeczywistości nie ma na to jednak dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych gustów widzów, ich oczekiwań, a także klimatu, w jaki chcą odpłynąć w czasie oglądania wybranego serialu. Wiele osób chętnie wybiera stare seriale kryminalne, kierując się zasadą, że lepsze jest to, co znane niż coś nowego. Szczególnie seriale, które mają miano kultowych, jak chociażby wspomniana wcześniej „Ekstradycja” cieszą się ogromną popularnością. Ludzie lubią do nich wracać, lubią też oglądać swoich ulubionych aktorów w młodszym wydaniu sprzed kilku czy kilkunastu lat.

 

Nowe polskie seriale kryminalne cieszą się natomiast dużą popularnością wśród młodszych widzów, którzy są przyzwyczajeni do określonej konwencji, stylu kręcenia seriali, dynamicznej akcji i mocno trzymającej w napięciu fabuły. Oglądając nowe seriale musimy mieć świadomość, że konieczne będzie obejrzenie wszystkich odcinków. Nie są one bowiem oddzielną całością i nie jest tak, że każdy odcinek dotyczy innej sprawy kryminalnej. Bardzo często jest to jedna opowieść podzielona na odcinki. Kończą się one w momentach, które trzymają w napięciu i sprawiają, że widz po prostu musi obejrzeć kolejny odcinek. Nowe seriale kryminale spełniają też oczekiwania nawet najbardziej wymagających widzów. Pod każdym względem są dziełami sztuki filmowej, zawierają to wszystko, czego wymagamy od pełnometrażowych filmów – świetną reżyserię, doskonałą grę aktorską, przemyślaną i zaskakującą fabułę, a także muzykę, która jest dobrym uzupełnieniem całości wrażeń z oglądania.

 

Polskie seriale kryminalne to doskonały pomysł, jeśli chcemy obejrzeć coś ciekawego, ambitnego, trzymającego w napięciu i wzbudzającego emocje. Wybierając oglądanie w sieci, możemy spędzić z serialem dokładnie tyle czasu, ile chcemy. Nie musimy czekać na kolejny odcinek przez cały tydzień. Możemy oglądać po kilka odcinków jednocześnie, a jeśli mamy więcej czasu – zobaczyć cały sezon od razu. Wybór propozycji jest na tyle duży, że każdy widz znajdzie coś na miarę swoich oczekiwań i zainteresowań. Serwisy z serialami posiadają często kategorie filmowe. Znajdziemy w nich ciekawe westerny, filmy o sportowcach, najlepsze komedie kryminalne, top filmy dokumentalne.

 

Jeśli chcesz oglądać polskie seriale kryminalne za darmo, wybierz dobry serwis z propozycjami filmów i seriali, który oferuje zarówno nowości, jak i starsze, kultowe propozycje. Dobre serwisy z polskimi serialami mają w ofercie długą listę propozycji, na które składają się także te najnowsze i najbardziej popularne seriale. Wystarczy znaleźć interesujący serial, przejść do źródła i cieszyć się oglądaniem zawsze wtedy, gdy mamy na to ochotę.